Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Deweloperzy kupią działki w ciemno?

2015-11-11 08:00:00 (ost. akt: 2015-11-10 15:15:41)

Podziel się:

Na sesji rady powiatu kolejny raz doszło do dyskusji o inwestorach, którzy są zainteresowani budową bloków na działkach przy ulicach Przemysłowej i Wiejskiej w Przasnyszu. Starostwo chce je sprzedać, ale nadal nie mają one zmienionego przeznaczenia, by mogło się tam rozwijać budownictwo wielorodzinne.

To leży w kompetencji samorządu miejskiego. - Rada miejska nie pochyliła się jeszcze nad naszym wnioskiem o zmianę modelu zagospodarowania. Więc kupujący będą ponosili tutaj pewne ryzyko. Może jednak będą mieli większą siłę przebicia w mieście niż my – mówił na sesji Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

gistracie, co dzieje się w tej sprawie. Jak nas poinformowano, wniosek starostwa wpłynął 14 września br. - Pan starosta powinien znać procedury związane z opracowaniem dokumentów planistycznych. Dobrze wie, kiedy radni decydują o treściach zawartych w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Obszar objęty wnioskiem został w projekcie studium oznaczony zgodnie z wnioskiem starosty. O powyższym Zenon Szczepankowski powinien wiedzieć, ponieważ projekt studium otrzymał do zaopiniowania. Może jednak nie wie co się dzieje, bo pomimo upływu terminu, do dzisiaj (5 listopada – red.) nie otrzymałem ze starostwa opinii na temat studium – wytyka burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Podczas sesji radny Piotr Marchliński zarzucał radzie miejskiej brak suwerenności w podejmowaniu decyzji. - Rada przasnyska podejmuje decyzje jak w wojsku – mówił Marchliński, być może dogryzając tym samymburmistrzowi jako emerytowanemu dowódcy jednostki wojskowej.
- Pan Marchliński ma inne osobiste doświadczenia, ale w Przasnyszu radni nie podejmują uchwał tak, jak chce burmistrz. Mają swoje przemyślenia, swoje zdanie i uchwały podejmują niezależnie od stanowiska burmistrza – zapewnia w rozmowie z „Kurierem” Waldemar Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB