środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

„Palą w piecach czym popadnie”

2015-11-11 14:00:00 (ost. akt: 2015-11-10 15:22:41)

Podziel się:

Tylko jedna kontrola związana z podejrzeniem spalania w domowym piecu nieprzeznaczonych do tego materiałów odbyła się w ostatnich latach w Przasnyszu. - Najbardziej narażone na truciznę wydobywającą się przez komin oraz trafiającą do organizmu wraz z pokarmem, są dzieci – przestrzega burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Na stan powietrza w Przasnyszu w okresie grzewczym poskarżył się nam ostatnio jeden z Czytelników. – Wieczorem, gdy wychodzę z psem na spacer, czasem nie da się oddychać. Nie mamy tutaj jakiegoś ciężkiego przemysłu. Warto więc spojrzeć na kominy domów jednorodzinnych. Z wielu wydobywa się czarny, gryzący dym – zwracał uwagę nasz rozmówca.
Jak podkreślał, miasto powinno zacząć walkę z tym zjawiskiem. – Ludzie palą w piecach czym popadnie: śmieciami, plastikami itp. W innych miastach z tego co słyszałem są przeprowadzane kontrole i ci właściciele nieruchomości płacą kary. U nas też tak powinno być – apelował Czytelnik.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. x #1856794 | 83.3.*.* 13 lis 2015 07:31

    ciekawe czy po psie sam sprząta, bo niektórzy chodzą ze swoimi spami a te sr..ja przed samą furtką, no krew zalewa czasami

    ! - + odpowiedz na ten komentarz