Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Na dodatki mieszkaniowe i remonty

2015-11-15 08:00:00 (ost. akt: 2015-11-13 15:48:03)

Podziel się:

Każda będąca w trudnej sytuacji finansowej osoba może się starać o dodatek mieszkaniowy od samorządu. I przasnyszanie korzystają z tej możliwości.

Jak poinformował burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, w ostatnim czasie wydano 66 decyzji o dodatkach mieszkaniowych, w tym 60 decyzji o przyznaniu, 1 o odmowie, 2 o wcześniejszym zakończeniu, 2 o zawieszeniu i 1 o wznowieniu wypłaty. Łączna kwota wypłaconych dodatków mieszkaniowych w tym okresie to 9 050 zł. Były też 3 decyzje w sprawie dodatku energetycznego opiewające na łączną kwotę 44,97 zł.

Kryteriów przyznawania dodatku mieszkaniowego (może ubiegać się o niego każdy bez względu na formę własności i najmu lokalu) jest dużo. Jedno – dochodowe - wyliczane na podstawie ustawy, drugie związane z powierzchnią zajmowanego mieszkania. Bo singiel nie może mieszkać wówczas w lokalu większym niż 45 m kw., a rodzina dwuosobowa - 52 m kw. Do tego bierze się pod uwagę m.in., czy w mieszkaniu jest ciepła woda .

Miasto, jeśli chodzi o zasób mieszkaniowy, musi także przeznaczać środki na niezbędne roboty. - Rozpoczęliśmy remont budynku komunalnego przy ul. Kilińskiego 10. Zakres prac obejmuje wymianę pokrycia dachowego, uszkodzonych elementów więźby dachowej, naprawę ścianek kolankowych i kominów, docieplenie ściany wschodniej. Łączna cena wynosi 89 718,75 zł brutto – podaje Waldemar Trochimiuk.
Dodatkowo wykonywane były remonty polegające na wymianie drzwi balkonowych i 5 okien w lokalach mieszkalnych przy ul. Lipowej 10 i ul. Starzyńskiego 2. Koszt wyniósł 5 321,85 zł.
- Zakupiliśmy ponadto i dowieźliśmy materiały do wykonania remontu podłogi we własnym zakresie przez lokatora w komunalnym lokalu mieszkalnym przy ul. Kilińskiego 16 za kwotę 1 703 zł brutto. Kupiliśmy też 20 szt. worków po 25 kg zaprawy tynkarskiej i przekazaliśmy lokatorowi komunalnego mieszkania przy ul. Kilińskiego 10, który także we własnym zakresie wykona remont - wymienia Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB