środa, 22 listopada 2017. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Bieg przełajowy o Puchar Dyrektora ZSP w Przasnyszu

2015-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-13 15:52:23)

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, jak co roku święto odzyskania niepodległości przez Polskę połączone jest z Dniem Patrona Szkoły. Z tej okazji, zgodnie z kilkunastoletnim zwyczajem, uczniowie uczestniczą m.in. w okolicznościowym apelu. Nie zabrakło także tradycyjnego już biegu przełajowego o puchar dyrektora.

Został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego na kilka dni przed wspomnianymi uroczystościami. Trasa, jak co roku wiodła wokół budynków znajdujących się na terenie szkoły i liczyła dla dziewcząt ok. 800 m, natomiast dla chłopców ok. 1500 m. Na linii startu stanęło 40 dziewcząt i 115 chłopców.

Pierwsze na trasę biegu wybiegły dziewczęta, które wystartował dyrektor Andrzej Brocki. Zdecydowaną przewagę na trasie uzyskała Karolina Zawojek. Uczennica klasy III Technikum Żywienia kontrolowała wypracowaną przewagę przez cały czas i przybiegła do mety jako pierwsza. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy I LOH Karolina Łojewska. Trzecie miejsce przypadło w udziale Paulinie Mórawskiej z klasy IV TH. Ciekawe zmagania kibice mogli oglądać w biegu chłopców, którzy z dużym zaangażowaniem walczyli o miejsce na podium. Tak jak przed rokiem głównym kandydatem do pierwszego miejsca był Daniel Mocek. Uczeń klasy IV TR i w tym roku nie zawiódł swoich fanów i z niewielką przewagą zameldował się jako pierwszy na linii mety. Drugie miejsce na podium przypadło Wojciechowi Bednarskiemu z klasy II TE, a trzecie Danielowi Więckowi również z klasy II TE.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników biegów przełajowych dyrektor Andrzej Brocki rozdał na uroczystym apelu. Oprócz biegu przełajowego uczniowie ZSP mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o mjr Henryku Sucharskim i obronie Westerplatte. Główną nagrodę zdobył uczeń klasy I TI Robert Pietrzak.