środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kiedy chodniki? GDDKiA „czyni starania”

2015-11-17 10:53:29 (ost. akt: 2015-11-17 10:55:47)

Podziel się:

Od lat mieszkańcy Dobrzankowa i Bogatego w gminie Przasnysz domagają się chodników przy przecinającej te wioski drodze krajowej nr 57. Jej zarządca chce przebudować ten odcinek, ale póki co „czyni starania” o pieniądze na ten cel.

Nie ma wiejskiego zebrania czy innych lokalnych spotkań, by mieszkańcy Dobrzankowa i Bogatego nie przypominali o swoim ogromnym problemie. I trudno im się dziwić. W XXI wieku przy drodze rangi krajowej nie ma nawet byle jakiego chodnika. Mieszkańcy, w tym dzieci, muszą poruszać się poboczami, co zwłaszcza jesienią czy zimą jest bardzo trudne. W dodatku w Bogatem funkcjonuje przy „krajówce” szkoła. I rodzice uczniów codziennie drżą o ich bezpieczeństwo w drodze na lekcje.

O budowę chodników za pośrednictwem „Kuriera” zaapelował teraz mieszkaniec Bogatego, pan Jan. – Czytałam w państwa gazecie, że tak dużo dzieje się na drogach w całym powiecie. Zwłaszcza w okolicach Chorzel, gdzie remontowana jest właśnie droga krajowa nr 57. Dlaczego zatem u nas się nic nie dzieje? Wydaje mi się, że to właśnie u nas jest najpilniejszy odcinek do poprawy – mówił nasz Czytelnik.
Podkreślał, że jak każdej jesieni, dzieciaki i dorośli już brodzą w błocie na poboczach, a liczba przejeżdżających pojazdów nie maleje. – Ile jeszcze takich jesieni, zim będziemy uciekać z drogi przed samochodami. Ile jeszcze lat matki będą prowadzić dzieciaki do szkoły, trzymając je za ręce, żeby tylko żadne nie wybiegło na jezdnię – pytał retorycznie pan Jan.

Zarządca szosy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, problem zna i wie, co trzeba zrobić, by go rozwiązać. Ale, kiedy się to stanie, nadal nie wiadomo. – GDDKiA czyni starania, by pozyskać środki finansowe na przebudowę DK 57, na odcinku Przasnysz-Bogate, w tym budowę chodników i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie lewoskrętów oraz przejść dla pieszych – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy generalnej dyrekcji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB