środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Abstynencja albo chociaż redukcja picia

2015-11-18 14:54:21 (ost. akt: 2015-11-18 14:55:51)

Podziel się:

Stowarzyszenie Klubu Abstynenta „Orlik” w Przasnyszu wyszło z inicjatywą zorganizowania spotkania przedstawicieli Związku Stowarzyszeń Abstynenckich na Mazowszu. Odbyło się w sobotę 14 listopada w sali konferencyjnej urzędu miasta.

Środowiska działające na rzecz trzeźwości są coraz bardziej widoczne w społecznościach lokalnych. – Takie stowarzyszenia jak nasze są bardzo dobrym i najtańszym realizatorem gminnych programów przeciwdziałania alkoholizmowi. Jako pierwsi stworzyliśmy standardy dla naszych stowarzyszeń. I właśnie one pozwoliły nam na otworzenie się na lokalne społeczności – mówił Bogdan Urban, prezes Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich i jednocześnie przewodniczący Krajowej Rady Związku i Stowarzyszeń Abstynenckich

Ostatnio mówi się głośno o zmianie definicji uzależnienia. - Tak naprawdę chodzi o podejście terapeutyczne, sama definicja uzależnienia nie zmienia się. Fachowcy ustalili, że uzależnionych jest 3 proc. członków społeczności, ale aż 30 proc. pije szkodliwie bądź ryzykownie. Dlatego też powstał program redukcji picia. Wytyczono trzy stopnie uzależnienia. Pacjent sam musi się zdecydować, czy rozpoczynając terapię chce iść drogą całkowitej abstynencji, czy redukcji picia – tłumaczył Urban.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB