Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Czytelnicy: Smród wita przyjezdnych

2015-11-20 13:46:02 (ost. akt: 2015-11-20 13:46:47)

Podziel się:

- Uciążliwość zapachowa związana z oczyszczalnią ścieków znacznie się zmniejszyła w porównaniu do lat wcześniejszych – przekonuje Anna Strześniewska, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Przasnyszu.

Co jakiś czas w redakcji „Kuriera” odbieramy telefon w sprawie położonej na wylotowej z miasta ul. Makowskiej oczyszczalni ścieków, a ściślej rzecz biorąc, w sprawie emitowanych przez nią zapachów. Głosy się powtarzają: „Mamy XXI wiek i czas z tym zrobić porządek”, „Smród wita przyjezdnych”, „To kiepska wizytówka miasta”. A ostatnio telefonujący Czytelnik przekonywał, że smród to następstwo przestarzałej technologii stosowanej w przasnyskiej oczyszczalni.
Anna Strześniewska, prezes zarządu MZGKiM podkreśla, że miejska oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest przy ul. Makowskiej 192 od lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to rozpoczęła swoją pracę. - Jak każda komunalna oczyszczalnia ścieków, ze względu na specyfikę pracy, generuje zapachy. Uciążliwość zapachowa mieści się jednak w granicach działki, na której jest zlokalizowana. Z relacji mieszkańców, którzy przeżyli już z oczyszczalnią ponad 40 lat wynika, że jej uciążliwość zapachowa znacznie się zmniejszyła w porównaniu do lat wcześniejszych – przekonuje Strześniewska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB