Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

PRZ-e-aktywni gimnazjaliści

2015-11-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-20 14:21:53)

Podziel się:

Chociaż nad wszystkimi gimnazjami w Polsce zawisły ostatnio czarne chmury, to uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu na przekór burzom zdają się od dłuższego czasu działać z większym rozmachem i entuzjazmem.

Z odnowionej strony internetowej można dowiedzieć się o wielu ciekawych inicjatywach, które rodzą się i urzeczywistniają w budynku przy ulicy Orlika 48. Jedną z nich jest przedsięwzięcie sygnowane nazwą „PRZ-e-aktywni” – określenie to jest uzasadnione, gdyż uczniowie należący do grupy uczą się w Przasnyszu, działają w internecie i lubią brać sprawy w swoje ręce. Dodatkowo wyróżnia ich nieprzeciętna energia, umiejętność kreatywnego myślenia i skutecznego działania. Ich pracom patronuje Michał Borkowski, nauczyciel, który w PG zastępuje nieobecną polonistkę.
- Moi podopieczni z zapałem przeprowadzają wywiady z osobami związanymi z naszą szkołą. Rozmówcy nie tylko odpowiadają na przygotowane przez gimnazjalistów pytania, ale również wypełniają kwestionariusze osobowe, za pośrednictwem których dzielą się ciekawymi wiadomościami na swój temat. Idziemy z duchem czasu, więc obowiązkową pamiątką jest także wspólne selfie – mówi nauczyciel języka polskiego.

Opublikowane już materiały znaleźć można na stronie internetowej Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu. W pierwszej kolejności uczniowie spotkali się z dyrektorem swojej szkoły, Grzegorzem Grabowskim, który zdradził im chociażby, w jaki sposób lubi spędzać wolny czas i zwierzył się z marzeń. Zaproponował, by w następnej kolejności porozmawiali z uczennicą, której przyznano tytuł Absolwentki roku szkolnego 2014/2015. Aleksandra Tańska z chęcią skorzystała z zaproszenia PRZ-e-aktywnych. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, gdzie się uczy, jak wspomina gimnazjum i co planuje robić w przyszłości. Kim będzie kolejny rozmówca, ujawni wypełniony przez Olę kwestionariusz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB