Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Trakt Królewiecki gotowy

2015-11-26 13:09:06 (ost. akt: 2015-11-26 13:09:14)

Podziel się:

Droga Przasnysz – Brzeski Kołaki – Chorzele po rozbudowie jest już w całości dostępna dla kierowców aut i rowerzystów. „Obecnie jest to najlepsza i usytuowana w pięknych okolicznościach przyrody szosa prowadząca z Przasnysza w kierunku Mazur” – przekonuje przasnyskie starostwo.

Modernizacja tego tzw. Traktu Królewieckiego kosztowała blisko 4 mln zł, ale samorząd postarał się o unijne dofinansowanie. „Zapraszamy także do turystycznego i rekreacyjnego korzystania z drogi i ścieżki rowerowej” – zachęca starostwo na swojej stronie internetowej.

Warto dodać, że Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu wybrał już także wykonawcę remontów dróg w latach 2015-2017. To spółka BUDOMOST z Białegostoku.
Jeśli zaś chodzi o zimowe utrzymanie dróg powiatowych, trwa procedura przetargowa w tej sprawie. Natomiast wyłoniono dostawców 4-procentowej mieszaniny pisaku z solą oraz soli drogowej z antyzbrylaczem. Wygrały odpowiednio oferty firmy DAZ-ROL z Krzynowłogi Małej (niemal 127 tys. zł) oraz warszawskiej spółki AurePio (prawie 711 tys. zł).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB