środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Gościnne występy 18-latka

2015-11-26 13:20:51 (ost. akt: 2015-11-26 13:22:30)

Podziel się:

Policjanci ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali podejrzanego o dwie kradzieże na tzw. wyrwę. 18-latek przyjeżdżał do Ostrołęki z powiatu przasnyskiego.

Od kilku tygodni stróże prawa pracowali nad sprawą dotyczącą dwóch kradzieży metodą na „wyrwę”. Zdarzenia te miały miejsce w centrum miasta i na jednym z osiedli. W obu przypadkach sprawca działał w ten sam sposób. Ofiary wybierał wśród kobiet. Gdy w pobliżu nie było świadków, podbiegał do nich i wyrywał torebkę, a następnie uciekał między bloki.

- Pracę nad sprawą rozpoczęli kryminalni wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. To właśnie działania operacyjne skierowały policjantów do powiatu przasnyskiego. Policjanci zatrzymali 18-latka, który na „wyrwy” przyjeżdżał do Ostrołęki. Jego łupy to torebki, telefony i portfele. Przyznał się on do zarzucanych czynów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Sylwester Marczak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB