środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Szkolili się w Lesznie

2015-11-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-27 14:01:53)

Podziel się:

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu przeprowadziła szkolenie dla rolników, członkiń koła gospodyń i druhów OSP z Leszna (gm. Przasnysz).

Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy mieszkańców z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, przestrzegania zasad BHP ze szczególnym wskazaniem na zagrożenia występujące podczas prac przy obsłudze maszyn i urządzeń w ramach akcji „Nie daj się wkręcić!”.

Inspektor ds. prewencji Małgorzata Krawczyk przedstawiła podstawowe zasady BHP w gospodarstwie rolnym oraz m.in. przyczyny wypadków najczęściej zgłaszanych w latach 2013-2015. Podczas spotkania odbył się też pokaz środków ochrony indywidualnej, które rolnicy powinni stosować podczas prac chemizacyjnych. Rozdano również materiały popularyzatorskie o tematyce prewencyjnej i kalendarze na 2016 rok .

W szkoleniu uczestniszyło 10 osób. 9 spośród nich wzięło udział w konkursie wiedzowym, który stanowił test 15 pytań. Zwycięzcami zostali Małgorzata Nagiel , Zbigniew Łada i Jarosław Łukasiak. Mogli się oni cieszyć z nagród rzeczowych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB