Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Derby dla Jumidy

2015-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-27 14:22:26)

W gościnnej hali Zespołu Szkół w Lesznie rozegrany został mecz drugiej kolejki Zarębskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Naprzeciw siebie stanęły dwie przasnyskie ekipy.

Pierwszy i drugi set derbowego spotkania toczył się pod dyktando Jumidy, która grając urozmaiconą siatkówkę, pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść dwie pierwsze partie 25:22 i 25:13. Łatwo wygrany zwłaszcza drugi set, jak to bywa w takich przypadkach, wpłynął demobilizująco na poczynania młodych przasnyszan. Zlekceważenie doświadczonego rywala poskutkowało przegraną trzecią odsłoną 15:25. Jednak wiara we własne umiejętności, pozwoliła zawodnikom Jumidy na wrócenie na właściwe tory. Czwarta partia była kopią pierwszego seta, mimo że doświadczeni siatkarze dawnego Zrywu Młodzieży nie składali broni. Walczyli o każdą piłkę, a mecz od strony czysto siatkarskiej mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom. O zwycięstwie w czwartej partii 25:23 i tym samym w całym meczu 3:1 zadecydowało przede wszystkim pewniejsze przyjęcie i lepsza gra w ataku młodszych adeptów siatkówki. Najlepszym zawodnikiem doświadczonej przasnyskiej ekipy został Grzegorz Jackowski, natomiast w zespole Jumidy Przasnysz – Patryk Olszak.