Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Bliżej bocznicy kolejowej. Będzie 11 mln dotacji?

2015-11-30 12:08:23 (ost. akt: 2015-11-30 12:09:33)

Podziel się:

Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu ogłosił przetarg na budowę odcinka bocznicy kolejowej. To jeden z etapów uzbrajania chorzelskiej podstrefy Przasnyskiej Strefy Gospodarczej.

Zamówienie obejmuje wykonanie: jednego toru głównego linii bocznicy o długości około 460 mb, dwóch torów dodatkowych o długości całkowitej około 390 mb oraz dwóch rozjazdów. Wyłoniony wykonawca będzie się musiał uporać z robotami do 23 grudnia br.

Bocznica w przyszłości może być ważnym ogniwem strefy gospodarczej w Chorzelach i służyć ewentualnym inwestorom. Warto bowiem przypomnieć, że w kontrakcie terytorialnym dla województwa mazowieckiego (czyli dokumencie uzgodnionych przedsięwzięć między samorządem województwa a stroną rządową) znalazła się budowa nowej linii kolejowej Ciechanów – Przasnysz – Chorzele wspólnie z modernizacją linii 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele. –. Te dwie inwestycje powinny być rozpatrywane łącznie, ponieważ odpowiadają na szereg wyzwań, przed którymi stoi północna część województwa mazowieckiego. Jednym z nich jest niska dostępność transportu szynowego – zapewniało w zeszłym roku biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Władze naszego regionu liczą na pieniądze z budżetu państwa. – Inwestycja ta, mająca znaczenie ponadregionalne, powinna zostać wpisana do dokumentu implementacyjnego do strategii rozwoju transportu, by mogła zostać sfinansowana w ramach krajowego programu operacyjnego rozbudowy infrastruktury transportowej. Pod uwagę brana jest jednak również możliwość realizacji projektu, przynajmniej częściowo, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – wskazywali urzędnicy marszałka.

W chorzelskiej strefie gospodarczej trwają prace związane m.in. z drogami dojazdowymi i wewnętrznymi oraz podziemną infrastrukturą. Jak poinformował starosta Zenon Szczepankowski, powiat ma szansę otrzymać na ich kontynuację z budżetu państwa i funduszy unijnych prawie 11 mln zł. - Mogą one być wydatkowane na przyłączenie bocznicy kolejowej i na wykup gruntu oraz budowę obwodnicy Chorzel w formule pasa drogowo-infrastrukturalnego stanowiącego przedłużenie Traktu Królewieckiego do stacji kolejowej w Chorzelach. Chcemy w ten sposób połączyć wszystkie obszary inwestycyjne powiatu i ułatwić budowę wszelkiej infrastruktury strategicznej, w tym linii kolejowej Chorzele-Przasnysz-Ciechanów – wyjaśnia starosta.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Niezadowolony #1872762 | 89.230.*.* 3 gru 2015 19:40

  Co ze strefą w Przasnyszu co z miastem Przasnysz ostatnio to tylko pan starosta inwestuje w Chorzele jak by to było miasto powiatowe co to za polityka kolesiostwo itp. Pan starosta myśli tylko o Chorzelach aby tam rozbudować strefę pociągnąć gaz, wybudować kolej, i tp dla miasta basen drogi i inne rzeczy. Jeszcze raz pytam co z Przasnyszem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kasia #1871653 | 109.243.*.* 2 gru 2015 17:40

  Starostwo nie może budować fabryk. Zrobiło strefę Przasnyszowi i robi strefę Chorzelom. Teraz Przasnyszanie i Chorzelacy niech rywalizują i budują zakłady przemysłowe. Zobaczymy kto będzie szybszy. Przasnysz dostał 3-letnie fory, ale i tak boi się, że Chorzelacy będą szybsi. Starosta dobrze tę konkurencję zaplanował. Teraz nastąpi przyśpieszenie w obu strefach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dariush #1871018 | 94.254.*.* 2 gru 2015 00:06

  Zgadzam się, gdzie przemysł w naszej Przasnyskiej Strefie Gospodarczej??? czy pozostanie ona strefą tylko z nazwy? bez inwestorów, bez pracy dla ludzi i nieużytkami zieleni??? Gdzie ta Ameryka?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ali #1870336 | 213.199.*.* 1 gru 2015 11:53

  STAROSTO ZA MAŁO INWESTYCJI W PRZASNYSKIEJ STREFIE !!!!! GDZIE PRZEMYSŁ ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz