środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Partycypacja oparta na zaufaniu społecznym

2015-12-02 14:14:05 (ost. akt: 2015-12-02 14:38:30)

Podziel się:

Po sesji rady miejskiej odbyło się podsumowanie I edycji budżetu partycypacyjnego. Realizowali go w partnerstwie urząd miasta wraz Fundacją Przasnyską.

- Rada miejska poprzedniej kadencji podjęła decyzję o przystąpieniu do realizacji budżetu partycypacyjnego. A rada obecnej kadencji zdecydowała, że do dyspozycji mieszkańców będzie 300 tys. złotych. W mojej ocenie zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Pracowało na to wiele osób, które były zaangażowane w proces partycypacji – mówił burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Prezentację podsumowującą 1,5-roczną pracę przedstawił Michał Helwak, prezes Fundacji Przasnyskiej. - Prace rozpoczęły się w listopadzie 2014 roku. Ogromną ich część wykonał 15-osobowy zespół ds. budżetu partycypacyjnego, który wziął na siebie odpowiedzialność tworzenia zasad funkcjonowania budżetu w naszym mieście. Zespół tworzyły różne osoby, urzędnicy, radni, pracujący, bezrobotni. Jego spotkania nie należały do najłatwiejszych. Jednak zależało nam na tym, aby wszystkie działania były oparte na zaufania społecznym – mówił Helwak.
Wybrane w głosowaniu projekty będą realizowane w 2016 roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB