Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Biblioteka w Bogatem najlepsza na Mazowszu

2015-12-02 14:17:22 (ost. akt: 2015-12-02 14:17:44)

Podziel się:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem (gm. Przasnysz) zajęła 46. miejsce w najnowszym rankingu bibliotek przygotowanym przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”. W samym województwie mazowieckim zaś placówka jest na pierwszej pozycji!

Ranking przygotowano w oparciu o przeszło 2300 ankiet rozesłanych do wszystkich polskich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast o liczbie mieszkańców poniżej 15 tysięcy. Jego autorzy otrzymali niespełna 800 odpowiedzi. W systemie oceniania, jaki przyjęli, brali pod uwagę m.in. starania na rzecz jakości i wygody obsługi czytelników, dostęp do internetu, wskaźnik czytelnictwa, liczbę nabywanych nowości wydawniczych oraz poziom wydatków samorządu na utrzymanie biblioteki.

W rankingu za 2014 r. najlepiej na Mazowszu wypadła biblioteka gminy Przasnysz, mająca swą siedzibę w Bogatem. W skali całego kraju zajęła 46. miejsce (rok wcześniej była na 52. pozycji). Na pierwszych trzech miejscach ostatniego rankingu uplasowały się: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin (woj. kujawsko-pomorskie), Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach (woj. warmińsko-mazurskie) i Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu (woj. podlaskie).

Gratulacje i dyplomy z rąk organizatorów konkursu samorządowcy i dyrektorzy najlepszych bibliotek odbierali podczas uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie w czwartek 19 listopada.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB