Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Inwestor się wycofał. Ferma powstanie w innym miejscu?

2015-12-03 13:42:54 (ost. akt: 2015-12-03 13:43:45)

Podziel się:

Zdecydowany opór mieszkańców sprawił, że na terenie kolonii Krzynowłogi Małej nie powstanie ferma drobiu. Po spotkaniu, które odbyło się w urzędzie gminy, inwestor wycofał się z takich planów w tej lokalizacji.

Inicjatorami spotkania byli radni Witold Pszczółkowski i Sławomir Cichowski, a funkcji przewodniczącego podjął się wójt gm. Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki. Na zaproszenie przybył również inwestor z Radzanowa (pow. mławski), który interesował się zakupem gruntów pod budowę wspomnianej fermy.

Problem w tym, że są one zlokalizowane w pobliżu zabudowy mieszkaniowej, co oczywiście wiązało się ze sprzeciwem mieszkańców. I mimo obietnic przedsiębiorcy, że stworzy do 50 nowych miejsc pracy, przekazali oni wójtowi pisemny protest przeciwko budowie fermy. Włodarz się z nimi zgodził. - Nie wypowiadam się negatywnie w kwestii powstawania tego typu inwestycji na terenie gminy, jednakże jestem stanowczo przeciwny proponowanej lokalizacji. Działka usytuowana jest zbyt blisko zabudowy mieszkaniowej, co naraża mieszkańców na olbrzymi dyskomfort w życiu codziennym. To samo zdanie wyrazili jednogłośnie radni na jednym z ostatnich posiedzeń - mówił Jerzy Humięcki. I zapewniał: - Uczynię wszystko, co tylko będzie możliwe w zakresie moich kompetencji, aby w proponowanej lokalizacji ferma nie powstała.

Wobec takiego obrotu spraw, inwestor zrezygnował z jej tworzenia na wcześniej upatrzonym terenie, ale poprosił uczestników zebrania, by pomogli w znalezieniu działki, gdzie tego typu przedsięwzięcie nie będzie dla nich uciążliwe.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a #1873618 | 5.172.*.* 4 gru 2015 17:12

    dziwne czemu ten inwestor nie widzi strefy gospodarczej, co z nią nie tak

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz