Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Wspólnie przeciwko likwidacji gimnazjum

2015-12-08 14:22:09 (ost. akt: 2015-12-08 14:22:41)

Podziel się:

Nauczyciele z niepokojem obserwują zakusy nowego rządu na likwidację gimnazjów. W przasnyskim gimnazjum zebrano już ponad 300 podpisów pod listem otwartym do minister edukacji narodowej przeciwko takim planom.

Struktura szkół w Przasnyszu (wyłączając ponadgimnazjalne) wygląda następująco: mamy dwie publiczne podstawówki, jedną prywatną i jedno gimnazjum. Zanim doszliśmy do takiej struktury, mieliśmy trzy zespoły szkół z podstawówką i gimnazjum jednocześnie. W tej chwili w przasnyskim gimnazjum uczy się ponad 600 uczniów.
- Z niepokojem słuchamy doniesień o planowanej przez rząd reformie edukacji, mającej na celu wygaszenie gimnazjów. Stanowczo protestujemy przeciw traktowaniu szkolnictwa jako terenu działań politycznych – mówi Grzegorz Grabowski, dyrektor PG w Przasnyszu.

Za utrzymaniem tej struktury edukacyjnej przemawia zdaniem nauczycieli wiele argumentów. - Polscy 15-latkowie mają jedne z największych poziomów kompetencji w Europie. Jest to wynik ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli. Czy warto niszczyć to, co funkcjonuje coraz lepiej. Trójszczeblowy system edukacyjny istnieje w większości krajów europejskich i dobrze się sprawdza - wskazuje Grabowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB