Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Jumida lepsza od Ankromu

2015-12-08 14:27:10 (ost. akt: 2015-12-08 14:28:54)

W Lesznie przasnyska drużyna Jumida Przasnysz rozegrała kolejne spotkanie w ramach Zarębskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rywalem naszych siatkarzy była drużyna z naszego powiatu - Ankrom Zaręby.

Pierwszy i drugi set derbowego spotkania toczył się pod dyktando przasnyskiej drużyny. W premierowej odsłonie drużyna z Zarąb była tłem dla pierwszej szóstki Jumidy. Przasnyszanie, grając urozmaiconą siatkówkę, pewnie wygrali tę partię 25:16. Po zmianie stron i wprowadzeniu na boisku kilku nowych zawodników, Jumidzie nie tak łatwo było zdobywać punkty. Mimo słabszej gry, przasnyscy siatkarze wygrali drugą odsłonę 25:23. Wygrane sety, jak to bywa w takich przypadkach, wpłynęły demobilizująco na poczynania młodych przasnyszan. Zlekceważenie rywala, który grając ambitnie, z wolą zwyciężenia choćby jednego seta, poskutkowało triumfem gości z Zarąb 25:21. Jednak wiara we własne umiejętności pozwoliła przasnyszanom na wrócenie na właściwe tory. Czwarta partia była kopią pierwszej. Pewna gra w przyjęciu i ataku pozwoliła Jumidzie na pokonanie lokalnego rywala 25:19 i w całym spotkaniu 3:1. Najlepszym zawodnikiem przasnyskiej ekipy został Wojciech Sakowski, natomiast w zespole Ankromu Zaręby – Jerzy Krajewski.