środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

O współczesnym rynku pracy

2015-12-10 12:53:48 (ost. akt: 2015-12-10 12:53:57)

Podziel się:

Prowadzone w językach polskim i angielskim warsztaty dotyczące perspektyw i planów zawodowych młodych ludzi zorganizowano w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu.

- Chcieliśmy podkreślić zmieniające się realia globalnego rynku pracy na świecie, tak by uczniowie mieli lepszą wiedzę o współczesnych tendencjach - tłumaczy pedagog szkolny Krzysztof Bieńkowski.

Uczniowie mogli brać udział w dyskusji i obejrzeć krótkie filmy na temat różnych opcji wyboru ścieżki kariery w języku angielskim. Warsztaty przeprowadził profesjonalny trener, Janusz Dargiewicz z instytucji Oxfordon - studia w Anglii, który omówił także formalności przy procesie aplikowania na studia za granicą.

- Mam nadzieję, że takie warsztaty będą u nas odbywać się częściej. Dobrze jest dowiedzieć się, jakie wymagania mają pracodawcy. Warto też posłuchać w języku angielskim informacji o studiach, bo to przygotowuje już nas praktycznie do tego, by nie bać się rozmawiać w innym języku - powiedział Jacek, uczeń klasy drugiej LO.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB