Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wybuchł piec CO. Nie żyje 60-letnia kobieta

2015-12-12 11:37:47 (ost. akt: 2015-12-12 11:40:14)

Podziel się:

Wybuch pieca centralnego ogrzewania w jednej chwili zmienił w piekło życie rodziny z z miejscowości Żebry-Kordy (gm. Czernice Borowe). W wyniku obrażeń zginęła 60-letnia kobieta. A dom nie nadaje się do mieszkania.

- W piątek 4 grudnia w miejscowości Żebry Kordy w budynku mieszkalnym z nieustalonych przyczyn wybuchł piec centralnego ogrzewania. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 60- letnia kobieta, która w ich skutek zmarła w szpitalu - informuje st. asp. Ewa Śniadowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
W działaniach ratowniczych brali udział strażacy zawodowi i ci z jednostek ochotniczych. - Otrzymaliśmy zawiadomienie od pogotowia ratunkowego o wybuchu pieca centralnego ogrzewania. W jego rezultacie z okien wypadły szyby. Starsza kobieta, którą się opiekowaliśmy, miała liczne rany głowy. Chroniliśmy ją przed utratą ciepła. Na początku był z nią kontakt, później zaczęła tracić przytomność i dostawała tlen – relacjonuje st. kpt. Jarosław Andruszkiewicz, oficer prasowy komendy straży w Przasnyszu.

Dom w fatalnym stanie
Co mogło być przyczyną eksplozji pieca? - Taka ocena nie leży w gestii strażaków. My zabezpieczyliśmy budynek. Naruszone zostały jego ściany nośne oraz więźba dachowa. Ostateczna decyzja co do używalności będzie należała do inspektora budowlanego – tłumaczy Jarosław Andruszkiewicz.
Kom. Wojciech Gregorczyk, zastępca komendanta powiatowego policji w Przasnyszu, zapowiada oględziny domu. - Bezpieczeństwo przede wszystkim. Za nim wejdzie tam policja czy prokurator w celu dokonania wizji, taką zgodę musimy uzyskać od inspektora budowlanego. Na tym etapie trudno jest mówić o przyczynach. Wiemy, że była to nowa instalacja centralnego ogrzewania, zainstalowana rok temu. Dużą rolę będzie w tej kwestii odgrywała opinia biegłego – wyjaśnia Gregorczyk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB