środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jumida na czele tabeli

2015-12-16 15:13:50 (ost. akt: 2015-12-16 15:14:38)

Podziel się:

Jumida Przasnysz rozegrała na wyjeździe kolejny mecz V kolejki spotkań w Zarębskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Rywalem naszych zawodników była drużyna Dylewianka Dylewo.

ył to jeden z cięższych meczy dla przasnyszan w lidze, mimo że pierwszy set nie wskazywał na jakiekolwiek trudności. W tym dniu zawiły regulamin ligowy był po stronie gospodarzy (grających w ośmiu) i pozwalał Dylewiance na grę nie do końca ,,fair play”. Już pierwszy set pokazał, że siatkarze z Dylewa chcą w tym dniu wygrać. Jednak dobra, poukładana gra Jumidy sprawiła, że przasnyszanie łatwo wygrali pierwszą partię 25:15.

W drugim i trzecim secie dominowali siatkarze z Dylewa, gdyż przasnyszanie, według regulaminu, musieli zagrać zmienionym składem. To zamieszanie poskutkowało przegraną drugą i trzecią partią do -19 i -17. Czwarta odsłona to walka punkt za punkt. Dobra gra pierwszej szóstki Jumidy pozwoliła w końcówce na odskoczenie na trzy punkty i „dowiezienie” tej przewagi do końca seta.

Tie-break przebiegał tak samo jak czwarta partia. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jeden, dwa punkty. Jednak w końcówce piątego seta uwidoczniło się lepsze przygotowanie motoryczne i techniczne chłopców z Przasnysza, które zaowocowało wygraną w końcówce 15:10 i w całym spotkaniu 3:2. Najlepszym zawodnikiem Jumidy został Wojciech Sakowski, a Dylewa – Artur Domurad. Jumida Przasnysz, wygrywając mecz, umocniła się na pierwszym miejscu w Zarębskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB