Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dobrzyński o sprawach transportowców

2015-12-17 15:40:12 (ost. akt: 2015-12-17 15:41:48)

Podziel się:

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja "The Role of Road Transport in the Economic Development of the European Union", współorganizowana przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Dyskutowano nad rolą transportu drogowego w gospodarczym rozwoju Unii Europejskiej. Wśród uczestników spotkania był przasnyszanin, przedsiębiorca z branży transportowej - Zbigniew Dobrzyński.

- Sytuacja wygląda tak, że działania państw takich jak Niemcy czy też Francja lub Włochy powodują, że nasze usługi przestają być konkurencyjne. Wymaga się od nas dokumentów w narodowych językach krajów, przez które odbywa się transport. No i te nowe stawki godzinowe dla kierowców. Nasze przepisy mówią o pensji podstawowej , diecie i ryczałcie za nocleg. Gdy do stawek obowiązujących w Niemczech, czyli 8,5 euro, dodamy nasze dodatki przestaje to być zupełnie opłacalne. A z planami wprowadzenia takich stawek nosi się też Francja i to od połowy przyszłego roku, a później Włosi – mówi Zbigniew Dobrzyński.
W Polsce jest wiele „zagłębi transportowych”, a Przasnysz jest jednym z nich. - Gdy nasze usługi staną się mniej opłacalne, będzie to skutkowało zmniejszaniem taboru, a co za tym idzie cześć ludzi straci pracę. Zwracaliśmy na to uwagę w Brukseli. Nasze stanowisko popierał również nowy minister. Nie będziemy mogli pozwolić sobie, aby płacić podwójne pensje, według prawa polskiego i prawa ustanowionego w poszczególnych krajach członkowskich. Ich kierowcy przyjeżdżają również do naszego kraju i my nie robimy takich problemów, choćby nawet ze wspomnianą dokumentacją – wskazuje Dobrzyński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB