Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Z wizytą u Świętego Mikołaja

2015-12-17 15:44:51 (ost. akt: 2015-12-17 15:46:58)

Podziel się:

„… Będziemy odrabiać lekcje, …, będziemy zjadać surówki, przez jeden dzień w tygodniu będziemy robić same dobre uczynki…” - to fragment przyrzeczeń bożonarodzeniowych, które za św. Mikołajem powtarzali uczniowie Zespołu Szkół w Bogatem (gm. Przasnysz).

Właśnie od tych słów rozpoczęła się audiencja uczniów klas II, IV i V u św. Mikołaja. Następnie wspólnie odśpiewano kolędę, a uczniowie zostali obdarowani podarunkami. Po spotkaniu uczniowie udali się na plac zabaw. - Później odnalazła nas Śnieżynka, przewodniczka po Krainie Bajek. Do zaczarowanej krainy weszliśmy przez otwartą księgę bajek. Tu uczniowie odgadywali morały ze znanych bajek, podziwiały fantastyczne postacie, ich domy, m.in. Królewnę Śnieżkę, Trzy Małe Świnki, Jasia i Małgosię. Na koniec zawędrowaliśmy do szopki bożonarodzeniowej i dwóch niezwykłych domów. Pierwszy to dom Dziadka Mroza, który rozdaje prezenty dzieciom w Rosji i na Ukrainie. Dziadek Mróz był w domu, zaprosił dzieci do środka, opowiedział o swojej pracy, pomocniczce–wnuczce Śnieżynce. Następnie odwiedziliśmy dom św. Mikołaja. Gwiazdora nie było w domu, bo był w pracy, przyjmował inne dzieci w sali tronowej – relacjonują uczestnicy wycieczki

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Nowym Świecie i Starym Mieście w Warszawie. Wycieczkowicze podziwiali iluminacje świąteczne oraz choinkę, która stoi na Placu Zamkowym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB