Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Auta lądują na polu. Znikąd pomocy

2015-12-18 15:28:23 (ost. akt: 2015-12-18 15:30:29)

Podziel się:

Co jakiś czas na polu należącym do jednego z naszych Czytelników kończy podróż jakieś auto. – Zostałem z tym problemem zupełnie sam – załamuje ręce rolnik.

Pole tego mieszkańca Przasnysz usytuowane jest na granicy samorządów Przasnysz i Czernice Borowe, przy przasnyskiej ulicy Pielgrzymkowej. - Nie ma tygodnia, abym nie wyciągał jakiegoś samochodu ze swojego pola. Bo jest tu zakręt 90 stopni, zupełnie bez oznakowania. Kierowcy jadą prosto zamiast skręcić i lądują u mnie na polu. A że droga położona jest wyżej, wyjechanie z pola nie jest łatwe. Podczas prób, auta niszczą moje uprawy. Zostałem sam z tym problemem, wielokrotnie mówiłem o nim władzom Przasnysza – opowiada nasz rozmówca.

I my zapytaliśmy władze miasta o tę sprawę. Niestety, samorządy przerzucają się odpowiedzialnością za drogę. - Projekt techniczny przebudowy wraz z organizacją ruchu tej ulicy został opracowany przez gminę Czernice Borowe, która uzyskała pozwolenie na budowę ze starostwa powiatowego. Droga oznakowana jest zgodnie z projektem organizacji ruchu – podkreśla burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk.

I zaznacza, że problem wypadających na zakręcie samochodów występuje od strony Rostkowa (gm. Czernice). - Na odcinku około 700 m kierowcy osiągają duże prędkości, pomimo ograniczenia do 30 km/godz. A to ograniczenie przy pierwszym zakręcie obowiązuje aż do odwołania po zakręcie ostatnim. Z problemem ewentualnej zmiany organizacji ruchu na feralnym zakręcie należy zwrócić się do urzędu gminy w Czernicach Borowych. Przy najbliższej okazji porozmawiam w tej sprawie z wójtem Brzezińskim – zapewnia burmistrz.

Problem w tym, że Urząd Gminy w Czernicach Borowych nie widzi powodów, aby się nią zajmować. - Przedmiotowy, problematyczny odcinek drogi nie leży w granicach administracyjnych gminy Czernice Borowe - tłumaczy Bogumiła Cienkus, sekretarz gminy. Jak dodaje, po zakończeniu wspomnianej przebudowy (październik 2012 r.), poszczególne odcinki dróg zostały przekazane do eksploatacji i konserwacji innym samorządom. - Do nich należy bieżące i zimowe utrzymanie dróg w swoich granicach administracyjnych, także dokonywanie wszelkich korekt np. przez zmianę i przystosowanie organizacji ruchu do potrzeb mieszkańców – wskazuje sekretarz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB