środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nasi na podium Pucharu Europy

2015-12-18 15:32:26 (ost. akt: 2015-12-18 15:34:21)

Podziel się:

W Katowicach odbył się Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy w kategorii open. Wystąpiło 400 zawodników z 18 krajów Europy. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali zawodnicy z sekcji Kraszewo oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Iskra" w Krasnem: Weronika Krzywnicka, Aleksandra Trzepanowska i Jakub Kraśniak.

Ten występ na prestiżowej imprezie to ogromny sukces klubu, a przede wszystkim zawodników i ich instruktorów: Wojciecha Gołębiewskiego i Adama Mickiewicza.

- Wszyscy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z innych państw Europy, mogli sprawdzić swoje umiejętności. Ola pierwszą walkę miała wolną, w następnej spotkała się z zawodniczką z Polski. Walka była prowadzona w dobrym stylu, nasza zawodniczka parła do przodu, nie ustępując nawet na krok i wygrywając przez wskazanie sędziów. Kolejną walkę, o wejście do finału, Ola stoczyła z zawodniczką z Rosji. Niestety, mimo wyrównanej walki i ostrzeżenia "czuj" za faulowanie dla przeciwniczki, nasza karateczka przegrała przez wskazanie sędziów – relacjonuje Wojciech Gołębiewski.

Weronika Krzywnicka pierwszą walkę stoczyła z zawodniczką z Rosji, którą wygrała przez wskazanie sędziów. Kolejną stoczyła z zawodniczką z Polski, mimo wyrównanej rywalizacji, przegrała przez wskazanie sędziów, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.
- Natomiast Jakub Kraśniak w pierwszej walce miał wolny los. W następnej spotkał się z reprezentantem Ukrainy, którą wygrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Kolejną potyczkę odbył z zawodnikiem z Rumuni. Mimo wyrównanego boju, musiał uznać wyższość przeciwnika i przegrał przez wskazanie sędziów, kończąc rywalizację na trzecim miejscu Pucharu Europy - opisuje Gołębiewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB