Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Święto krwiodawców

2015-12-19 08:00:00 (ost. akt: 2015-12-18 15:40:39)

Podziel się:

Większość osób ma świadomość, jak bezcennym lekiem jest krew i jak ważne jest by była ona dostępna w wystarczającej ilości. Często jednak o tym fakcie przypominamy sobie w chwili, kiedy pojawiają się w mediach dramatyczne komunikaty o jej brakach krwi i konieczności odwoływania zabiegów w szpitalach.

Dopiero wówczas wyraźnie widać rolę honorowych dawców krwi. W czwartek 10 grudnia podziękowano przasnyskim krwiodawcom, długoletnim członkom miejscowego klubu HDK, którzy oddali największą ilość życiodajnego płynu.
Swoje święto mieli też długoletni działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przasnyszu, którzy poświęcając swój czas, pracowali społecznie na rzecz mieszkańców naszego powiatu przy organizacji akcji mających na celu niesienie pomocy materialnej, edukację dotyczącą zdrowego stylu życia czy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pozyskiwanie krwi.
Nie imprezie, która odbyła się w SP nr 2 w Przasnyszu, nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, miasta, jednostki wojskowej czy OSP z Chorzel. Uroczystość uświetnił występ uczniów oraz mały koncert przasnyskiej orkiestry.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB