Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Radny miał wątpliwości co do zamiany działek

2015-12-23 11:16:16 (ost. akt: 2015-12-23 11:17:04)

Podziel się:

Na obszarze tworzonej przez samorząd powiatowy Podstrefy Chorzele Przasnyskiej Strefy Gospodarczej znajdują się nieruchomości stanowiące własność osoby fizycznej. By uzyskać jednolity, zwarty obszar inwestycyjny, potrzebne jest ich przejęcie.

W trakcie prowadzonych negocjacji w sprawie nabycia tych nieruchomości, obecny właściciel stwierdził, że zainteresowany jest wymianą ich na inną, która jest własnością powiatu. Podczas omawiania tego tematu na zeszłotygodniowej sesji rady powiatu, radny Jan Ćwiek zwrócił uwagę, że nieruchomość, którą chce pozyskać ów mieszkaniec, została nabyta przez powiat pod cel, jakim jest strefa gospodarcza.
- Uchwała, która pozwoliła nabyć w 2011 roku tę nieruchomość wskazywała, że jest ona przeznaczona pod strefę. Czy związku z tym zapisem możliwa jest zamiana i przekazanie jej osobie fizycznej. Chciałbym o to zapytać radcę prawnego, który podpisał się na tej uchwale – mówił Ćwiek.

Niestety, jak się okazało radca wcześniej opuścił salę obrad. Toteż pytanie radnego Ćwieka została praktycznie bez odpowiedzi.
Przewodniczący rady Marek Walędziak, podkreślał, że na projekcie uchwały jest pieczątka radcy prawnego.- Jeśli pan posiada ten sam dokument, co pozostali radni, widzi pan tam tę pieczątkę, która świadczy o tym, że uchwała była konsultowana i jest zgodna z prawem.
- Już zdarzyła się raz sytuacja, gdzie do uchwały był zastosowana zła podstawa prawna, a uchwała była wcześniej konsultowana prawnie – ripostował Jan Ćwiek.
Mimo zgłaszanych wątpliwości, przewodniczący poddał uchwałę pod głosowanie. Trzej radni wstrzymali się od tego, reszta była na „tak”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB