Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Remiza już "żyje"

2015-12-23 11:32:17 (ost. akt: 2015-12-23 11:41:00)

Podziel się:

Strażacy-ochotnicy z Gostkowa (gm. Przasnysz) mają nową remizę. Pozostali mieszkańcy dzięki temu zyskali miejsce, gdzie mogą spędzać wolny czas. W sobotę 19 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie budynku. Uczestniczyły w nim władze gminy, a także starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.


Zanim goście weszli do obiektu, przecięto symboliczną wstęgę. - Budynek już "żyje", korzystają z niego strażacy, jak również społeczność Gostkowa. Odbywają się tu różne spotkania – mówiła Bożena Rudzińska, sekretarz gminy Przasnysz.

A wójt Grażyna Wróblewska podkreślała, że modernizacja infrastruktury w Gostkowie została potraktowana kompleksowo. – To była zmiana wizerunku miejscowości. Przez całą wieś położyliśmy chodniki. Wiedzieliśmy, że jest w tym zakresie duża determinacja wśród mieszkańców. Uregulowany został także stan prawny terenu, na którym stoi wyremontowana remiza. Powstał również plac zabaw, boisko do siatkówki. Mamy nadzieję, że budynek będzie dobrze służyć mieszkańcom – mówiła Wróblewska.
Po otwarciu, w remizie odbyła się uroczysta sesja rady gminy, podczas której przyjęto budżet na 2016 rok. Poza tym mieszkańcy podzielili się opłatkiem i wspólnie świętowali. To spotkanie uświetnił występ scholi z Bogatego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB