Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Orszak Trzech Króli

2016-01-06 08:00:00 (ost. akt: 2016-01-05 13:53:52)

Podziel się:

Ulice Przasnysza po raz trzeci zapełnią się korowodami radosnych kolędników, którzy chcą wspólnie oddać hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku!

Orszaki wyruszają:
Z parafii Ojców Pasjonistów po mszy o godzinie 11:30
Z parafii Chrystusa Zbawiciela po mszy o godzinie 11:30
Z parafii Farnej po mszy o godzinie 12:00.
Orszaki spotkają się koło 13:00 na miejskim rynku.

Z trzech parafii wyruszą kolejno poszczególne orszaki na czele z królami: króla Kacpra z parafii św. Wojciecha (kolor czerwony), króla Baltazara z parafii św. Stanisława Kostki (niebieski) i króla Melchiora z parafii Chrystusa Zbawiciela (zielony). Monarchowie będą jechać tak jak w zeszłych latach - konno, co ma stanowić szczególną atrakcję.
Tegoroczne obchody święta Epifanii odbywać się będą na miejskim rynku (ok. godz. 13) Jak co roku jedną z atrakcji będzie szopka z żywymi zwierzętami, usytuowana przy ratuszu. W trakcie uroczystości rozdawane też będą gorące napoje i dania.

Podczas Jasełek zaśpiewa specjalnie utworzony Chór Orszakowy, połączony z grup muzycznych działających przy parafiach, chórów oraz wszystkich zespołów śpiewających i ochotników.
„Orszak to moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w świętowaniu, w dawaniu siebie innym. To jest właśnie Święto Epifanii - uwierzyć w narodziny niezwykłego Dzieciątka, ujrzeć nadzieję w blasku betlejemskiej gwiazdy i pójść za nią aby odnaleźć miłość! I to wszystko razem a nie osobno, wspólnie a nie każdy sobie. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Każdy może włączyć się do tworzenia tego cudownego wydarzenia, do czego serdecznie zapraszamy” – zachęcają organizatorzy.

Pomysłodawcą Orszaku w naszym mieście jest ks. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha, zaś koordynatorem - Rafał Witkowski, na co dzień organista w przasnyskiej farze. W organizację zaangażowane są liczne grupy parafialne, takie jak Domowy Kościół, Akcja Katolicka, przedstawiciele przasnyskich parafii, ale także grupa rekonstrukcyjna, harcerze, dzieci, młodzież szkolna, nauczyciele, grupy muzyczne, strażacy oraz policja.
Honorowy patronat nad przasnyskim orszakiem objęli bp Piotr Libera, starosta powiatu przasnyskiego Zenon Szczepankowski, burmistrz miasta Waldemar Trochimiuk, wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB