Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Walczą o podwyżki!

2015-12-30 13:06:41 (ost. akt: 2015-12-30 13:08:56)

Podziel się:

Od roku trwa spór zbiorowy pomiędzy Organizacją Międzyzakładowego NSZZ „Solidarność” w Przasnyszu z dyrekcją przasnyskiego szpitala. Pracownicy chcą m.in. podwyżek o 500 zł brutto, kierownictwo lecznicy proponuje znacznie mniej.

Bez podwyżek od 8 lat
W połowie grudnia odbyło się spotkanie z Marią Ochman, przewodniczącą Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność". Wówczas podsumowano dotychczasowe działania. - Cieszymy się, że doszło do takiego spotkanie. Poszedł wyraźny sygnał, że nasze działania zmierzają do zatrzymania komercjalizacji szpitala. Jednocześnie trwa już od roku spór zbiorowy – podkreśla Krystyna Janowska, szefowa przasnyskiego związku działającego w szpitalu. I dodaje, że - jak policzono - od 8 lat w szpitalu nie było podwyżek, nie licząc tych dla lekarzy.
Przez cały rok toczyły się rozmowy z kierownictwem szpitala. – Jesteśmy nimi zbudowani, wierzymy, że uda nam się osiągnąć kompromis. Nasz związek zaczął pilnować, aby nie były łamane prawa pracowników. W tym celu wszystkie nasze wątpliwości kierujemy chociażby do inspekcji pracy. I jeśli te działania ktoś nazywa działaniami zmierzającymi do komercjalizacji szpitala, to coś jest nie tak – tłumaczy Janowska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tolek #1894948 | 46.112.*.* 1 sty 2016 19:24

    3800 dla pielęgniarki, 2880 dla salowej, czy to jest mało? Ludzie opanujcie się. Będziecie niewolnikami władców z PiS. Zobaczycie wtedy jak Was wtedy będą traktować.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz