Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Większość wniosków odrzucono

2016-01-01 08:00:00 (ost. akt: 2015-12-30 13:26:01)

Podziel się:

Przasnyski magistrat opublikował raport z konsultacji społecznych w sprawie rozbudowy ulic Leszczynowej i Agrestowej. Zdecydowana większość uwag zgłoszonych przez mieszkańców została odrzucona.

Jak zapewniają urzędnicy, wyniki konsultacji będą brane pod uwagę w dalszych pracach związanych z projektowaniem rozbudowy ulic Leszczynowej i Agrestowej w Przasnyszu. Ale póki co uwzględniono jedynie dwa (w tym jeden częściowo) wnioski z ośmiu.

Odwodnienie
Jeden z nich dotyczył potrzeby odwodnienia działek użytkowanych rolniczo, przylegających do ulicy Agrestowej. Został odrzucony. Uzasadnienie urzędu: „Nie ma możliwości odprowadzenia wód opadowych z pól i terenów nieutwardzonych do kanalizacji deszczowej. Może to nastąpić jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie z terenów utwardzonych, za zgodą burmistrza i wiąże się uiszczaniem corocznych opłat. Sprawa wymaga dalszych uzgodnień pomiędzy właścicielem działki a burmistrzem. Rekomenduje się porozumienie w przedmiotowej sprawie w drodze odrębnego spotkania”.

Chodnik
Wniosek w sprawie budowy chodnika w ul. Agrestowej został częściowo uwzględniony. Uzasadnienie urzędu: „W koncepcji zaplanowano zjazdy na posesje i chodniki przy dojściach do furtek. Na chwilę obecną nie ma potrzeby budowy chodnika. Jest to ekonomicznie nieuzasadnione, ponieważ ruch na ulicy jest niewielki. Koncepcja została opracowana w taki sposób, by w przyszłości w ulicy można było pobudować chodnik lub ciąg pieszo-rowerowy”.

Chodnik 2
Inna propozycja - zlokalizowania w przyszłości chodnika i ścieżki rowerowej po północnej stronie ulicy Agrestowej – przepadła (z uwagi na sieci podziemne). Podobnie jak koncepcja przesunięcia pasa jezdni bliżej posesji po północnej stronie ulicy Agrestowej (względy m.in. bezpieczeństwa), odprowadzenia wód opadowych z terenu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Wiosna do kanalizacji deszczowej w ulicy Baranowskiej (to droga powiatowa), a także budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Agrestowej, Sadowej i Leszczynowej (brak połączeń ulic).

Jednokierunkowa
Nie zostanie zrealizowany także wniosek o przekształcenie ulicy Leszczynowej w drogę jednokierunkową. Uzasadnienie urzędu: „Drogi jednokierunkowe stosuje się, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca ze względu na istniejącą zabudowę lub w przypadku dróg o znaczeniu lokalnym. Ulica Leszczynowa będzie w przyszłości drogą przelotową pomiędzy ulicą Baranowską a Królewiecką. Droga jednokierunkowa jest w tym przypadku nieuzasadniona, tym bardziej, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ‘Północ’ pas drogowy ma szerokość 15 metrów”.

Parking
Został natomiast uwzględniony pomysł budowy parkingu przy ulicy Leszczynowej wzdłuż Rodzinnych Ogrodów Działkowych Wiosna. Urząd: „W koncepcji budowy ulicy zaprojektowano zatokę postojową do parkowania równoległego”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB