środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Stolarnia płonęła dwa razy

2015-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-30 16:35:00)

Podziel się:

Ponad 50 strażaków przez 6,5 godziny w ciężkich warunkach walczyło z pożarem, który wybuchł w stolarni na ulicy Kolejowej w Przasnyszu. Straty są ogromne.

Do pożaru doszło o poranku 20 grudnia. W akcji gaśniczej wzięło udział 14 wozów bojowych, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak również z jednostek ochotniczych. - Spaleniu uległ ciąg technologiczny lakierni, pomieszczenie montażowni. Ogień pochłonął także więźbę dachową i metalową wiatę. Pod wpływem temperatury popękały ściany, stopiły się plastikowe elementy w samochodzie – wymienia st. kpt. Jarosław Andruszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu.
Akcja ratownicza trwała ponad 6 godzin. Była niebezpieczna ze względu na dużą ilość substancji łatwopalnych, takich jak lakiery i pyły. - Wszystkie opary zmieszane z powietrzem i podgrzane, grożą wybuchem. Strażacy działali, budując zasłony, które chroniłby gdyby doszło do takiej eksplozji. Jej siła mogłaby być potężna – wskazuje Jarosław Andruszkiewicz. I dodaje, że sporo wysiłku kosztowało pożarników niedopuszczenie, by pożoga rozprzestrzeniła się na kolejne budynki.
Niestety, następnego dnia w tej samej stolarni wybuchł kolejny pożar. - Na miejsce zostały skierowane 4 samochody i szesnastu strażaków. Działania trwały koło trzech godzin. Zapaliło się urządzenie do wyciągania pyłów – relacjonuje st. kpt. Andruszkiewicz.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #1895264 | 88.84.*.* 2 sty 2016 11:04

    Szkoda :( potężny cios.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz