Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Stolik brydżowy

2016-01-07 15:39:17 (ost. akt: 2016-01-07 15:43:04)

Podziel się:

Rozegrano dwunasty turniej. Serię zakończyliśmy w dość skromnym gronie. W finałowym pojedynku uczestniczyło zaledwie 14 graczy. Ostatnią jesienną wygraną wyznaczył rezultat 64,58% wywalczony przez Witolda Morenia z Jerzym Cichowskim. Pozostałe dwa miejsca na podeście uzyskali Jerzy Sadowski z Adamem Karczmarzem – 60,42% oraz Stanisław Czarzasty z Jerzym Plichtowiczem – 54,11%.

W krajowym pajączku również nie było zbyt wielu chętnych do gry; tym razem tylko 56 par. Po kliku tygodniach dobrej passy (pięć razy z rzędu trzecie miejsce i w poprzedni czwartek pierwsze miejsce), teraz mieliśmy nieco mniej szczęścia. Najlepszy wynik wśród par z przasnyskiego okręgu uzyskali Jerzy Sadowski z Adamem Karczmarzem - 58,69%. Rezultat ten zapewnił im mocną piątą pozycję w tabeli.
Przyszedł wreszcie czas, by oficjalnie ogłosić Mistrzów Serii Jesiennej oraz Mistrzów Roku 2015. W kategorii Mistrz Serii Jesiennej nagrody otrzymają:

1. Bogdan Jaskulski – 86 pkt.
2. Jerzy Sadowski – 84 pkt.
3. Jerzy Cichowski – 78 pkt.

Jeśli chodzi o naszą drugą kategorię – Mistrza Roku 2015, w pierwszej trójce figurują ci sami zawodnicy, tyle, że miejsca pierwsze i drugie są w odwrotnej kolejności:

1. Jerzy Sadowski – 395 pkt.
2. Bogdan Jaskulski – 347 pkt.
3. Jerzy Cichowski – 309 pkt.

Zatem wyszło na to, że trzech zawodników otrzyma po dwa puchary. Poza tym przewidujemy także nagrodę dla zawodnika z WK niższym od 1.0. Otrzyma ją Witold Moreń. W ciągu dwunastu miesięcy w rozgrywkach uczestniczyło w sumie 39 brydżystów.
We wtorek 29 grudnia odbył się turniej sylwestrowy. Kluczowym elementem spotkania było uhonorowanie zwycięzców nagrodami. Relacja ukaże się w przyszłym wydaniu „Kuriera”. W mijającym roku było to ostatnie spotkanie. Za to już w pierwszy czwartek stycznia startujemy z serią zimową.
Na koniec przekażę moje życzenia… W tytule są skrócone, więc teraz rozwinę. Zatem życzę Wam moi drodzy:
- wytrwałości i pozytywnej energii; niech dają nam siłę, by dalej rozwijać i kontynuować projekt, który wypłynął z Waszej pasji;
- jak najwięcej sukcesów, a przede wszystkim satysfakcji z doskonalenia umiejętności;
- przemyślanych licytacji i korzystnych kontraktów;
- pogody ducha i zawsze optymistycznych myśli - w kolorze naszych zielonych stolików.
Ściskam serdecznie na ten nowy rok…
Julita Surmacz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB