Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Laury dla zasłużonych

2016-01-12 11:44:44 (ost. akt: 2016-01-12 11:46:48)

Podziel się:

Marek Przedpełski, Zbigniew Rejs i Konrad Smoliński zostali uhonorowani tytułami „Zasłużony dla Gminy Chorzele”. Wszyscy są związani z lokalnym przemysłem mleczarskim. Gratulacje i nagrody odbierali podczas uroczystej sesji rady miejskiej.

Marek Przedpełski przez wiele lat pełnił funkcje kierownicze w Spółdzielni Mleczarskiej Mazowsze w Chorzelach. Wraz z swoim nieżyjącym już ojcem Kazimierzem przyczynił się do znacznego rozwoju przemysłu mleczarskiego na tym terenie oraz powstania wielu miejsc pracy. Obecnie zajmuje stanowisko w zakładzie Bel Polska w Chorzelach. Jest rodowitym mieszkańcem miasta i – jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach – zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro i rozwój gminy. „Za jego wstawiennictwem Zakład Bel Polska angażuje się w życie kulturalno-społeczne Miasta i Gminy Chorzele, gdzie od wielu lat wspiera zarówno rzeczowo jak i finansowo różnego rodzaju imprezy kulturalne organizowane na terenie miasta i gminy Chorzele jak również udziela wsparcia finansowego na realizację niektórych ważnych inwestycji gminnych” - podaje urzędowy serwis.

Zbigniew Rejs z SM Mazowsze jest związany od 1 czerwca 1981 r., kiedy to rozpoczął tam pracę jako laborant. Przez kolejne lata awansował na wyższe stanowiska, by w 1993 r. zostać wiceprezesem zarządu, którą to funkcję pełni do dziś. „Dzięki jego kreatywności oraz umiejętnym sposobom zarządzania, Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach udało się przetrwać ciężki okres zmian społeczno-gospodarczych jaki następował w naszym kraju pod koniec lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie Spółdzielnia ta stała się największym i ciągle rozwijającym się przedsiębiorstwem spółdzielczym na terenie powiatu przasnyskiego” - informuje serwis miasta i gminy Chorzele. Zbigniew Rejs przyczynił się też do powstania drugiego na terenie Chorzel zakładu mleczarskiego – Kraft. W każdym z nich wielu mieszkańców znalazło miejsca pracy; wpłynęły też one znacznie na rozwój lokalnych gospodarstw rolnych

Konrad Smoliński od 18 kwietnia 1996 jest prezesem zarządu spółdzielni Mazowsze (wcześniej był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej). Za jego rządów stała się ona największym przedsiębiorstwem spółdzielczym na terenie powiatu. Jej zarząd został wyróżniony przyznawaną przez Puls Biznesu statuetką Gazela Biznesu (2005-2006). Zarząd „bardzo często angażuje się w życie kulturalno-społeczne Miasta i Gminy Chorzele, gdzie od wielu lat wspiera zarówno rzeczowo jak i finansowo różnego rodzaju imprezy kulturalne organizowane na terenie miasta i gminy Chorzele jak również udziela wsparcia finansowego na realizację niektórych ważnych inwestycji gminnych” - czytamy na stronie www.chorzele.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB