Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Milion na drogi

2016-01-13 15:47:22 (ost. akt: 2016-01-13 15:47:38)

Podziel się:

Na budowę dróg gminnych radni w przegłosowanym budżecie gminy Czernice Borowe na 2016 rok zabezpieczyli 1 mln 50 tys. zł.

Inne inwestycje, które znalazły się w gminnym planie finansowym na przyszły rok, są już znacznie tańsze. 12 tys. zł przeznaczono na wykup gruntów pod drogę w Obrębcu, a w sumie ponad 130 tys. zł - na budowę Centrum Konferencyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowego oraz prace konserwatorskie i renowację parku w Chojnowie. Zaś dotacja na zakup samochodu bojowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wegrze ma wynieść 10 tys. zł

Inne przedsięwzięcia wpisane do budżetu mają być realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego. I tak, do Turowa i Skierk zostaną dostarczone wiaty przystankowe, zostanie też przygotowany teren pod plac zabaw wraz z zakupem elementów ogrodzenia (to koszt ponad 8 tys. 800 zł). Dwie nowe wiaty przystankowe staną także w Górkach (ponad 9 tys. zł). W Rostkowie – w kierunku Rostkowa Kolonia – powinno stanąć dodatkowe oświetlenie, ponadto zaplanowano tam drobne remonty dróg na terenie sołectwa (10 tys. zł).
Sołectwo Szczepanki zaplanowało zakup garażu i wykonanie w nim posadzki, utrzymanie porządku przy świetlicy i posadzenie tam drzewek, zakup kosiarki i paliwa, zakup krawężników na budowę placu zabaw (ponad 7 tys. 900 zł). Z kolei społeczność Węgry zamierza zagospodarować budynek po byłej zlewni mleka na cele kulturalne i sportowe dla młodzieży (ponad 11 tys. 600 zł). Natomiast Jastrzębiec zakupi altanę ogrodową oraz doposaży świetlicę m.in. w sprzęt grający (ponad 8 tys. 900 zł).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB