Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Młoda poetka z przasnyskiego Gimnazjum

2016-01-25 14:29:02 (ost. akt: 2016-01-25 14:32:48)

Podziel się:

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Podczas gali funkcję Honorowej Babci pełniła Monika Kamieńska, dyrektor AOIA. Honorowym Dziadkiem był natomiast aktor Bronisław Wrocławski, znany chociażby z serialu „Barwy szczęścia”. W imieniu komisji konkursowej składały gratulacje i wręczały nagrody popularna aktorka Teresa Lipowska i przewodnicząca KSPS Zofia Grzebisz-Nowicka.
W uroczystości tej wzięła udział pierwszoklasistka z Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu Aleksandra Kocięcka. Otrzymała ona wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, była najmłodszą z nagrodzonych osób.
Utalentowanej poetycko gimnazjalistce towarzyszyły mama i wychowawczyni Urszula Wasilewska. Udział w gali nie byłby możliwy gdyby nie życzliwość i hojność Państwa Anny i Leszka Dzierzęckich.
Gratuluję Oli i nie jestem zaskoczony Jej sukcesem. Ma ogromną wiedzę polonistyczną, odznacza się też wyjątkową wrażliwością i skromnością – mówi nauczyciel języka polskiego Michał Borkowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB