środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Będzie broniła pracy doktorskiej

2016-01-28 13:27:52 (ost. akt: 2016-01-28 13:29:07)

Podziel się:

Katarzyna Szymkowska z Przasnysza jest doktorantką wydziału farmaceutycznego Oddziału Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studentką Wydziału Neofilologicznego na kierunku Filologii Angielskiej Szkoły Wyższej ATENEUM w Gdańsku. Otrzymała stypendium starosty na realizację projektu naukowego „Badanie możliwości penetracji i przenikania niskocząsteczkowych polisiloksanów (silikonów) przez skórę ludzką”.

To bardzo skomplikowanie brzmi – „nieskocząsteczkowy silikon”...
Katarzyna Szymkowska: Silikony używane są w wielu dziedzinach życia. Ze względu na swoje unikatowe właściwości, są one szeroko stosowane w przemyśle kosmetycznym (szampony, balsamy, kremy itp.), a także farmaceutycznym (plastry na blizny) Szacuje się, że ponad 50% preparatów kosmetycznych, wprowadzonych w ciągu ostatnich 10 lat, posiada w składzie przynajmniej jeden rodzaj silikonu.

Ludzie coraz częściej korzystają właśnie z silkonów, aby poprawić swoją urodę?
Temat silikonów jest bardzo istotny w kontekście zdrowia. Każdego roku wzrasta zapotrzebowanie na polisiloksany. Konsekwencją tego zjawiska jest znaczna ekspozycja ludzi na tę grupę związków. Dlatego tak ważna jest ocena bezpieczeństwa stosowania produktów, szczególnie dermatologicznych i kosmetycznych, zawierających polisiloksany, zwłaszcza, że istnieją doniesienia o ich toksycznym działaniu

Nie da się ukryć, że kosmetyka i dermatologia są dla pani bliską dziedziną
W przyszłości chciałabym pracować w laboratorium naukowo-badawczym, gdzie mogłabym opracowywać nowe technologie leków dermatologicznych i kosmetyków. Najbliższym moim celem jest obrona pracy doktorskiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB