środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wizyta marszałka województwa Adama Struzika w powiecie przasnyskim

2016-02-01 14:22:22 (ost. akt: 2016-02-01 14:26:39)

Podziel się:

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przebywał na zaproszenie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego na terenie powiatu przasnyskiego. Wizyta miała charakter roboczy. Dotyczyła już zrealizowanych inwestycji przy wsparciu samorządu województwa i środków unijnych oraz przedsięwzięć planowanych przez powiat do realizacji. Wzięła w niej udział również radna wojewódzka Wiesława Krawczyk, radny powiatowy Piotr Marchliński oraz zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego w starostwie Sławomir Czaplicki.

Podsumowanie i nowe plany inwestycyjne
Podczas spotkania podsumowano kończącą się perspektywę unijną, z której powiat przasnyski, dzięki ogromnemu wsparciu zarządu województwa i właśnie marszałka Adama Struzika oraz całej administracji wojewódzkiej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania programów Unijnych na czele - pozyskał potężne unijne środki finansowe. Rozmawiano głównie o Przasnyskiej Strefie Gospodarczej, zrealizowanych inwestycjach oraz dalszych planach związanych z rozwojem stref oraz powiatu. Tylko w ubiegłym roku powiat przasnyski pozyskał dodatkowe 40 mln zł na rozwój Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Przygotowywano się jednocześnie do zbliżającego się nowego unijnego rozdania finansowego, konsultowano możliwości pozyskania środków unijnych i planach aplikacyjnych powiatu.

Objazd stref i inwestycji powiatu
Przedstawiciele samorządu województwa mogli osobiście zobaczyć jak zostały spożytkowane pozyskane przez powiat pieniądze i jak rozwijają się strefy gospodarcze w Sierakowie i Chorzelach oraz jakie są związane z nimi perspektywy i zamierzenia. Starosta Przasnyski pokazał również w terenie marszałkowski województwa najpilniejsze potrzeby powiatu dotyczące samych stref, ale również infrastruktury drogowej i innej na terenie naszego powiatu. Marszałek obejrzał postępy infrastrukturalne na strefie gospodarczej w Sierakowie, a następnie zapoznano włodarza województwa z pasem drogowo - infrastrukturalnym łączącym strefę przasnyską z chorzelską, w którym zlokalizowano linię wysokiego napięcia 110 kV, gazociąg o ciśnieniu średnim podwyższonym, ścieżkę rowerową oraz światłowód. Omawiano postępy koordynowanej przez starostę gazyfikacji powiatu i budowy linii wysokiego oraz plany kolejowe. Następnie starosta zapoznał marszałka z nowo wybudowaną podstrefą gospodarczą w Chorzelach, a także innymi inwestycjami powiatu i województwa, które powstały m.in. dzięki środkom unijnym i wsparciu samorządu wojewódzkiego. A tych na terenie naszego powiatu było w ostatni czasie naprawdę wiele.

Wymierne korzyści z wizyty marszałka
Wizyta marszałka województwa mazowieckiego była dobrze przygotowana i zaowocowała konkretnymi ustaleniami i nowymi, potrzebnymi mieszkańcom inwestycjami. Starosta przasnyski uzyskał deklarację marszałka kompleksowej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej od ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do skrzyżowania w Zawadkach wraz z budową ścieżki rowerowej. Kolejną drogą wojewódzką, która zostanie zmodernizowana będzie ulica Zarębska w Chorzelach. Wcześniej starosta zaproponował inżynierię finansową wspólnej realizacji tych inwestycji, która ostatecznie podczas wizyty został zaakceptowana.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB