Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Młodość lepsza od doświadczenia

2016-02-04 12:20:25 (ost. akt: 2016-02-04 12:20:36)

W połowie stycznia w sali sportowej w Lesznie spotkały się po raz drugi dwie przasnyskie ekipy grające w Zarębskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Po pierwszej rundzie rozgrywek Jumida znajdowała się na pierwszym miejscu w tabeli, a druga przasnyska ekipa plasowała się na trzecim miejscu. Pierwszy set derbowego spotkania toczył się pod dyktando Jumidy, która wykorzystała słabsze przyjęcie starszych kolegów i pewnie wygrała. Po zmianie stron i wprowadzeniu na boisku kilku nowych zawodników gra obu zespołów znacznie się wyrównała. Dwie piłki setowe miał dawny Zryw Młodzieży, ale jak mówi przysłowie, niewykorzystane sytuacje się mszczą i to Jumida wygrała drugiego seta na przewagi. Zwycięskie sety, jak to bywa w takich przypadkach, wpłynęły demobilizująco na poczynania młodych przasnyszan. Słabość wykorzystali bezlitośnie bardziej doświadczeni koledzy, którzy gładko wygrali trzecią odsłonę spotkania. Jednak wiara we własne umiejętności, pozwoliła Jumidzie wrócić do gry z pierwszego seta. Pewna gra w przyjęciu i ataku pozwoliła Jumidzie na pokonanie lokalnego rywala w czwartym secie i w całym spotkaniu 3:1.