Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Cięcia w pracach społecznie użytecznych

2016-02-05 15:49:39 (ost. akt: 2016-02-05 15:50:52)

Podziel się:

Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk zdecydował po konsultacjach z dyrektorami jednostek organizacyjnych miasta o zmniejszeniu liczby pracowników zatrudnionych w ramach prac społeczno–użytecznych. Mniej będzie ich w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Ośrodku Sportu i Rekreacji i Szkole Podstawowej nr 2.

- Zgodnie z projektem uchwały miasto planuje zatrudnienie w tej formie 22 osób pracujących łącznie 9 780 godzin. Wykonują one prace proste, pomocnicze, np. porządkowe, gospodarcze, biurowe, usługowo-porządkowe w domach osób starszych, samotnych, chorych, w szatni, jako pomoc kuchenna - wymieniał Waldemar Trochimiuk.

Do takiej pracy można skierować bezrobotnego bez prawa do zasiłku, korzystającego ze świadczeń z pomocy społecznej, w wymiarze do 10 godzin w tygodniu. Do wykonywania prac społecznie-użytecznych mogą być kierowane również osoby uczestniczące w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programie usamodzielnienia, lokalnym programie pomocy społecznej lub indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego.
Radny Piotr Kołakowski na posiedzeniu komisji stałych rady zwrócił uwagę, że większość pracowników OSiR jest właśnie zatrudniona w takiej formule. - Doszło nowe boisko, o sztucznej nawierzchni, wymaga dużo pracy. OSiR jest naszą perełką. Warto się zastanowić, czy zmniejszenie z 10 do 6 pracowników w tej instytucji nie zaburzy jej funkcjonowania – wyrażał wątpliwości Piotr Kołakowski.

W Przasnyszu obowiązująca stawka dla takich pracowników, to 8,10 zł/godz. (60 proc. uposażenia pokrywa urząd pracy, 40 proc. – miasto).
- Jesteśmy po rozmowach z dyrektorami, zgodzili się na te zmiany, musimy szukać oszczędności również w tej kwestii – przekonywał Waldemar Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB