środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Garaże na działce starostwa?

2016-02-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-05 15:59:29)

Podziel się:

Problem braku miejsca na garaże to bolączka przasnyskich osiedli. Do rady miasta wpłynęło pismo Spółdzielni Mieszkaniowej w Przasnyszu, w którym wskazuje ona jeden z terenów, gdzie można byłoby zlokalizować takie obiekty dla samochodów.

- Niestety, działka wskazana przez spółdzielnię nie pozwala na budowę tam garaży. Ma ona kształt trójkąta, niewiele garaży się tam zmieści, a i usytuowanie nie jest zbyt trafne – mówili radni na sesji.
Wówczas padła koncepcja budowy garaży na działce należącej do starostwa – na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Sadowej. Dalej sprawy nie omawiano. Ale w zeszłym tygodniu interpelację w tej sprawie złożył radny powiatowy Krzysztof Bieńkowski
„W związku z naglącymi potrzebami mieszkańców Przasnysza dotyczącymi braku garaży, zwracam się o z wnioskiem o wydzielenie i przekształcenie niewykorzystanej działki przy szkole na ulicy Sadowej w Przasnyszu. Miasto Przasnysz nie ma swoich terenów, które można by wykorzystać do budowy nowych garaży” – napisał w interpelacji radny Bieńkowski.
Jak można tam przeczytać, część powiatowej nieruchomości przylegająca bezpośrednio do już istniejących garaży jest zupełnie niewykorzystana, a zapisana jest jako teren pod usługi publiczne. „Uważam, że dobrym posunięciem ze strony powiatu byłoby wydzielenie działki i przekształcenie jej na teren pod ‘komunikację z wyłączeniem dróg i ulic – parkingi i zespoły garaży’. Pozwoliłoby to wydzierżawić teren pod budowę od 40 do 50 garaży, czerpiąc z tego dodatkowe dochody dla powiatu (i przeznaczyć je np. na przylegającą szkołę) i zaspokajając palące potrzeby mieszkańców okolicznych bloków mieszkalnych” – wskazuje w wystąpieniu Bieńkowski.
Zapytaliśmy w starostwie o to, czy władze powiatu przystałyby na takie rozwiązanie. - Szczegółowych informacji na ten temat udzielę po posiedzeniu zarządu – odpowiedział Sławomir Czaplicki, rzecznik prasowy starostwa.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB