Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Włodarze alarmują: Fatalne drogi wojewódzkie

2016-02-11 11:43:22 (ost. akt: 2016-02-11 11:45:36)

Podziel się:

Kiepski stan dróg i potrzeby remontowe w tym zakresie – ten temat zdominował debatę o bezpieczeństwie w powiecie, zorganizowaną przez samorząd powiatowy i przasnyską komendę policji.

W sali Miejskiego Domu Kultury obecni byli również włodarze poszczególnych gmin, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz radna wojewódzka Wiesława Krawczyk. - Robimy tę debatę co roku. Dla nas jako samorządu bardzo ważna jest możliwość wysłuchania potrzeb mieszkańców. Jesteśmy po rozmowach z marszałkiem województwa mazowieckiego, mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku droga wojewódzka prowadząca do Ostrołęki na odcinku od Przasnysza do strefy gospodarczej zostanie wyremontowana – mówiono podczas debaty.
Informację tę potwierdziła radna Krawczyk. - Ten fatalny odcinek drogi zostanie wyremontowany, zyska nową nawierzchnię i bezpieczną ścieżkę rowerową – zapewniła Wiesława Krawczyk.

Potrzeby są większe
Wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska zaznaczyła jednak, że potrzeby co do tej drogi są dużo większe. - Droga na wysokości Karwacza (gm. Przasnysz) jest w fatalnym stanie, pozapadane są pobocza, pozarywana jezdnia. Z tej szosy korzystają również nasze dzieci, które dojeżdżają do szkół – wskazywała Wróblewska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB