Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

MKS wbił siedem goli Wieczfniance

2016-02-17 11:43:12 (ost. akt: 2016-02-17 11:47:29)

MKS Przasnysz pokonał w 4. meczu kontrolnym 7. drużynę ligi okręgowej Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 7-0. Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku w Przasnyszu. Bramki zdobyli: Jarosław Chełchowski - 2, Michał Pragacz, Piotr Piasecki, Maciej Smoliński, Krzysztof Butryn oraz Wojciech Bednarski.

MKS wygrał 4 sparing bez straty gola. W dotychczas rozegranych meczach zdobył 17 goli. Sprawdzian z drużyną środka tabeli ligi okręgowej był dość jednostronny. MKS od początku do końca kontrolował przebieg gry, posiadał piłkę, spokojnie rozgrywał swoje akcje od tyłu i przyspieszał w decydujących fragmentach. Rywale, w szeregach których występuje kilku byłych graczy Mławianki Mława, nie stwarzali większego zagrożenia, chociaż mogli pokusić się o zdobycie honorowego gola.
Już w 5. minucie po podaniu Marcina Bartosiewicza, Michał Pragacz z 5 metrów pokonał bramkarza gości. W 19. minucie na 2-0 po podaniu Piotra Piaseckiego podwyższył Jarosław Chełchowski, który skierował piłkę z bliska do pustej bramki. W 30. minucie rywale mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Najpierw strzał z pola karnego obronił Rafał Szymański, a po chwili „dobitkę” z linii bramkowej wybili obrońcy. W 31. minucie Piotr Piasecki nie trafił do pustej bramki, ale minutę później ograł obrońcę i podwyższył na 3-0. W 41. minucie było już 4-0.

Z rożnego dośrodkował Maciej Smoliński, a Chełchowski wygrał walkę w powietrzu i głową skierował piłkę do bramki Wieczfnianki. Tuż przed przerwą bramkę na 5-0 zdobył Smoliński, który otrzymał dobre prostopadłe podanie od Bartosiewicza, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

Po przerwie trener rotował składem, a na placu gry pojawiła się młodzież. W 50 minucie bramkę na 6-0 zdobył ofensywnie przesunięty Krzysztof Butryn, a tuż przed końcem meczu wynik ustalił Wojciech Bednarski.

Skład MKS: Rafał Szymański, Krzysztof Butryn, Damian Grędziński, Mateusz Pepłowski, Robert Wróblewski, Marcin Bartosiewicz, Michał Pragacz, Kamil Rutkowski, Jarosław Chełchowski, Piotr Piasecki, Maciej Smoliński
Grali również: Wojciech Bednarski, Marcin Piotrowski, Piotr Molski, Kamil Kamiński, Mateusz Szypulski, Jarosław Pełkowski

Z różnych przyczyn nie zagrali: Artur Gawęda, Łukasz Wróblewski, Maciej Wiśniewski, Dariusz Przebierała, Łukasz Kosiorek, Paweł Olszewski