Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Afera na drodze. Agresywny kierowca tira?

2016-02-19 11:34:24 (ost. akt: 2016-02-19 11:35:50)

Podziel się:

- Kierowca tira zajechał mi drogę, była już „szarówka”, samochody jechały z naprzeciwka, nie miałam możliwości go wyprzedzić. Wyszedł z kabiny, zaczął na mnie krzyczeć. Czułam się zupełnie bezbronna – opowiada pani Hanna, mieszkanka Starej Krepy (gm. Przasnysz).


Do zdarzenia doszło w piątek 12 lutego około godz. 17:30. - Jechałam trasą Krasnosielc – Łazy w kierunku Przasnysza. Kierując samochodem, staram się jeździć zawsze ostrożnie i z kulturą.. Prowadząc, zawsze zwalniam przed zakrętem, by potem przyśpieszyć. Tym razem też tak było, a zapadał już zmierzch. Kierowca tira, który zajechał mi drogę, znieważył mnie. W pierwszej chwili myślałam, że on potrzebuje pomocy, skoro zatrzymał się i wysiadł z kabiny Ale on wtedy nawrzeszczał na mnie. Wystraszyłam się go, nawet go przeprosiłam. Nie zrobiłam ani zdjęć tablic rejestracyjnych, nie wezwałam policji. Z tego wszystkiego płakałam cała drogę. Dzieci jak wróciłam do domu myślały, że spowodowałam jakiś wypadek na drodze. Duży nie znaczy, że może wszystko. Tak wiele mówi się o kulturze na drodze – opowiada pani Hanna.

O tej sytuacji na drodze rozmawialiśmy z policjantem z komendy w Makowie Mazowieckim. – Trudno się jest o niej wypowiadać, ponieważ nie byliśmy na miejscu zdarzenia. Znamy tylko jedną stronę tego wydarzenia. Gdyby mieszkanka powiadomiła nas, pewnie takie zgłoszenie zostałoby przyjęte. Na obecną chwilę brakuje nam pełnego obrazu. Szeroko pojmując temat kultury na drodze, na naszych drogach zdecydowanie jej brakuje – usłyszeliśmy od policjanta.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olka #1939442 | 37.47.*.* 24 lut 2016 22:28

    rozumię, że praca ich jest ciężka ale jażdżą środkiem drogi nie można ich wyminąć sory ale czasami mam wrażenie jak święte krowy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz