środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Walentynkowe czytanie

2016-02-21 08:00:00 (ost. akt: 2016-02-19 12:21:12)

Podziel się:

Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu w tym roku szkolnym kładzie duży nacisk na rozwijanie u dzieci zainteresowania książką oraz na rozwijanie aktywności językowej dzieci poprzez stały kontakt z literaturą.

- W związku z tym od września podejmowane są różne działania służące realizacji tego zadania. Jednym z nich było piątkowe spotkanie z wierszami J .Brzechwy, T. Śliwiaka i A. Frątczak. Wiersze wyżej wymienionych autorów czytali absolwenci naszego przedszkola: I. Berk, D. Legenza, Z. Osowska, E. Białaszek i E. Płoska-Berk - relacjonują organizatorki (Małgorzta Osowska we współpracy z Elżbietą Klik i Małgorzatą Budnicką-Łukasiak).
Autor cytatu: aa

Czytane wiersze w sposób humorystyczny poruszały ”uczuciowe problemy”, ponieważ zbliżały się Walentynki. - Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały takich utworów, jak: „Żuk”, „Hipopotam”, „Zakochana żaba”, ,,Żuraw i czapla”, „Całuski i buziaczki”. Po literackiej „uczcie” przyszedł czas na wspólną zabawę oraz wręczenie walentynek każdemu z uczestników spotkania, czyli słodkiego lizaczka – brzmi relacja z imprezy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB