Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Pierwsza porażka MKS

2016-02-23 13:38:20 (ost. akt: 2016-02-23 13:40:31)

MKS Przasnysz przegrał 0-4 z Huraganem Morąg. Był to piąty sparing naszej drużyny w zimowej przerwie rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej i pierwsza porażka oraz pierwsze stracone bramki. Huragan to obecnie czwarty zespół podlasko-warmińsko–mazurskiej III ligi. Mecz rozegrano w Ostródzie.

Trener Wiktor Pełkowski miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników, którzy będą reprezentowali MKS wiosną w rozgrywkach ligowych. Pojechał nawet Paweł Olszewski, ale kibicował kolegom z ławki rezerwowych. Na boisku zastąpił go tym razem Łukasz Kosiorek. Trener przasnyszan na tle silnego rywala próbował różnych wariantów ustawienia. MKS nie był z gry zespołem słabszym, ale Huragan wykorzystał wszystkie błędy w obronie naszego teamu.
Do przerwy zespół z Mrągowa prowadził 1-0. Po zmianie stron i roszadach w zespole z Przasnysza rywale dołożyli 3 kolejne gole, a każdy z ich był wynikiem indywidualnych błędów w defensywie. O ile gra w środku pola wygląda bardzo dobrze, to defensywa popełniła zbyt wiele błędów. Rywale zaskoczyli MKS wysokim pressingiem i indywidualnym kryciem. Przasnyszanie mieli mało miejsca i w obronie zagrali zbyt rozluźnieni. Dla trenera Pełkowskiego był to z pewnością cenny sparing i ważny materiał do analizy.