Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Łazik marsjański w szkołach

2016-02-24 16:00:02 (ost. akt: 2016-02-24 16:02:02)

Podziel się:

Piotr Czaplicki, pochodzący z Przasnysza student IV roku automatyki i robotyki na Politechnice Białostockiej, odwiedził dwie przasnyskie szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. KEN i Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich.

Nie byłoby w tej wizycie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że absolwent „Kena” przywiózł ze sobą zbudowany prze siebie i grupę studentów łazik marsjański. Przypomnijmy, że Piotr zdobył wraz z drużyną #Next 4. miejsce na świecie oraz 2. miejsce w Europie na zawodach łazików marsjańskich rozgrywanych odpowiednio w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Był także uczestnikiem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych, zaś wspomniany pojazd reprezentował Polskę na wystawie EXPO w Mediolanie.

Gość przybliżył młodszym kolegom i koleżankom ofertę studiów na swoim wydziale i zaprezentował możliwości łazika Warto nadmienić, że wraz kolegami z zespołu już teraz pracują nad kolejną wersją swojego robota marsjańskiego. W czerwcu czeka ich kolejny wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie powalczą o mistrzostwo świata w swojej dziedzinie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB