Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Przydziały mieszkań jesienią

2016-02-26 12:55:26 (ost. akt: 2016-02-26 12:56:46)

Podziel się:

Kto nie chciałby dostać do użytkowania nowiutkiego mieszkania za niewygórowane stawki czynszu? Jesienią trochę takich szczęśliwców w Przasnyszu będzie.

Bo w tym roku do użytku ma być oddany nowy, 2-klatkowy budynek z 48 mieszkaniami o charakterze socjalnym (na jego budowę miasto pozyskało 30-procentową dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego). Kto będzie się cieszył z tych nowych czterech kątów? - Mieszkanie nie są jeszcze przydzielone. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero na przełomie października i listopada. Kryteria określa uchwała rady miejskiej – odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Z różnych części Polski media donoszą o tym, że najemcy lokali socjalnych i komunalnych (czyli miejskich) - delikatnie mówiąc – nie zawsze traktują je z należytą starannością. Zdarzają się wręcz poważne akty wandalizmu. Czy w przasnyskim magistracie nie obawiają się tego w kontekście nowiutkiego bloku powstającego przy ul. Zawodzie? - Zniszczenia wpisane są w ryzyko budowy takich bloków. Różnie bywa z dbałością o mienie komunalne w naszym mieście. Ale nie możemy bardzo narzekać. Większość mieszkańców nie dewastuje lokali, które im przydzielono. A z tymi, którzy niszczą mienie, wspólne próbujemy walczyć – wyjaśnia burmistrz Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB