środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Strażackie zamyślenia w Węgrze

2016-03-04 11:52:47 (ost. akt: 2016-03-04 09:53:10)

Podziel się:

O konieczności badania własnego sumienia oraz potrzebie nowego narodzenia mówił podczas strażackich zamyśleń wielkopostnych w kościele parafialnym w Węgrze diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski.

Mszy św. dla druhen i druhów z całego powiatu przewodniczył tam w sobotę 20 lutego. W swojej homilii przywołał postać Kmicica z powieści Henryka Sienkiewicza „Potop”, który – jak pamiętamy – przeżył głęboką przemianę duchową i z wielkiego hulaki stał się wzorem cnót. Kapłan podkreślił, że w naszym kraju wciąż wiele osób potrzebuje takiego nowego narodzenia, stąd niezbędne jest, aby co jakiś czas zatrzymać się i oddać refleksji nad sobą, weryfikując własną postawę religijną i relację do Boga.

W mszy wzięli też udział – na zaproszenie gminnego kapelana strażaków i proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Węgrze ks. Andrzeja Rutkowskiego – księża Michał Gaszczyński (proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Czernicach Borowych) i Andrzej Gajewski (proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Zielonej). Uroczystość uświetniła Parafialno-Strażacka Orkiestra Dęta z Zielonej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB