Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Minister w „Ogólniaku”

2016-03-09 09:10:39 (ost. akt: 2016-03-09 09:11:33)

Podziel się:

Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa w randze podsekretarza stanu, odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Z mieszkającym obecnie w sąsiednim Makowie Mazowieckim urzędnikiem spotkali się uczniowie klas humanistycznych.

Przedstawiciel rządu przyjechał z inicjatywy Małgorzaty Bobrowskiej–Ostaszewskiej, nauczycielki wiedzy o społeczeństwie, w ramach Dnia Samorządności. - Z tej okazji zapraszani są przedstawiciele władz samorządowych i rządowych w celu zapoznania naszych uczniów z zasadami ustrojowymi państwa. Przybliżają oni  młodzieży pewne funkcje publiczne. Dla przypomnienia, naszą szkołę w marcu 2014 r. odwiedził  senator RP Jan Maria Jackowski, w ubiegłym roku poseł na Sejm RP Robert Kołakowski, zaś w piątek 4 marca br. odbyło się spotkanie z wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Rafałem Romanowskim, powołanym na to stanowisko w listopadzie 2015 roku – informuje Małgorzata Bobrowska Ostaszewska.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie trzech klas humanistycznych. Wiceminister przedstawił młodzieży m in. rolę,  jaką odgrywa nasz rząd w ustroju państwa polskiego oraz specyfikę działania ministerstwa rolnictwa, ciekawie opowiadał o  pracy w tym resorcie. Po wysłuchaniu wykładu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z czego skwapliwie korzystali.

Tego dnia został również przeprowadzony przez gościa krótki quiz. Jego zwycięzcami zostali przedstawiciele klasy II B - Paulina Szałankiewicz oraz Bartosz Popsuj, którzy (oprócz nagrody rzeczowej) wygrali dzień spędzony w pracy z wiceministrem Romanowskim.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB